Przymusowe leczenie alkoholizmu esperalem

Problem alkoholowy, jest bardzo duży w XXI wieku. Jest wiele metod jego leczenia. Prawie każdy zna taki produkt jak esperal. Jest to specjalna wszywka, którą umieszcza się pod skórą, a ona ma zniechęcić do picia. Istnieją mity mówiące, że osoba z taką wszywką, jeśli się napije, to umrze. Nie ma on takiego działania. Istota takiej metody polega na założeniach behawioryzmu, mówiących, że uczymy się poprzez wzmocnienia. Ludzki mózg lubi czuć się dobrze, nie lubi się martwić, a wypicie alkoholu pozbawia tych nieprzyjemnych myśli, występuje wzmocnienie pozytywne, więc w pewnym momencie umysł zaczyna się domagać więcej. Esperal próbuje odwrócić sytuację. Wytwarza wzmocnienia negatywne, działa już po 10 minutach od zażycia aż do 4 godzin. Skutki przypominają swoim działaniem kac o sile 3 krotnie większej niż zwykły. Jak widać założenie jest całkiem logiczne a nawet poparte naukowo. Polecam stronę https://www.esperal-warszawa.com.pl/

Jednak czy to wystarczy?

Zazwyczaj, kiedy osoby wszczepiają sobie esperal, albo oczekują, że to samo magicznymi mocami sprawi, że bezboleśnie przestaną pić, albo są do tego zmuszeni. Problem polega na tym, że w takiej sytuacji, nawet, jeśli wystąpi wzmocnienie negatywne, to chory i tak będzie pił. Jeżeli oczekuje cudu, to się rozczaruje i zacznie znowu pić, bo to wygodniejsze, jeśli zostanie zmuszony, może co najwyżej chwilowo przestać pić, a potem do tego wrócić.

W takim razie, co należy zrobić?

Zwrócić uwagę, że ten problem to nie alkohol, lecz sposób myślenia. Należy udać się na terapię, gdzie specjaliści oduczą ciało potrzeby brania, a umysł nauczą, iż nie potrzebuje tych środków aby funkcjonować. Inaczej mówiąc, pokaże takiemu umysłowi, że nie potrzebuje alkoholu żeby radzić sobie w trudnych sytuacjach, a więc także pozbawi go pretekstu do picia.

Dodaj komentarz