Leczenie zamknięte alkoholika

Istnieje wiele form uzależnień, mimo to, najpopularniejszym jej przykładem jest alkoholizm. Za każdą uzależnioną osobą kryje się człowiek, który nie potrafi sobie poradzić z własnymi emocjami, zaniża swoją wartość, nie potrafi radzić sobie w sytuacjach problemowych. Może to być osoba wychowująca się w rodzinie alkoholików, choć nie jest to regułą, przez co nie zna innego sposobu na radzenie sobie z problemami, oraz nigdy nie nauczyła się być naprawdę sobą.

Jakie formy leczenia?

Istnieje ich wiele. Niektórzy próbują rzucić na własną rękę, inni sięgają po pomoc sprzętów, a jeszcze inni udają się do specjalistów. Na wstępie trzeba uświadomić sobie, że nie można wyleczyć się z tego całkowicie. Do końca życia będzie się podatnym, właśnie dlatego, tak ważny jest dobór odpowiedniego sposobu leczenia. Kiedy ludzie zgłaszają się do specjalnych ośrodków, są już zwykle na bardzo wysokim etapie uzależnienia. W związku z tym, nie da się obyć, bez oduczenia ciała. Mimo że wszystko leży w psychice, to ciało domaga się uzależniacza, chce się poczuć dobrze, otrzymać to, do czego jest przyzwyczajone. Właśnie dlatego w początkowym etapie leczenia najlepiej zastosować całkowite odcięcie od substancji uzależniającej.

Co jeszcze?

Dla osób o słabej woli zaleca się zamknięty ośrodek leczenia alkoholizmu Medox, gdzie nie dość, że jest się pod opieką specjalistów, to jeszcze występuje odgórna kontrola. W tym czasie specjaliści starają się znaleźć przyczynę brania, a następnie ją zwalczyć, oraz nauczyć taką osobę, jak może radzić sobie z problemami, które dotychczas zmuszały go do picia. Pobyt w ośrodku jest ograniczony czasowo do kilku tygodni. Po wyjściu niepijący alkoholik będzie jeszcze przez wiele lat spotykał się z ludźmi, którzy dadzą mu wsparcie, aby nie powrócił do nałogu

Dodaj komentarz