Na czym polega farmakologiczne leczenie alkoholizmu?

W obecnych czasach bardzo wiele osób ulega nałogowi alkoholizmu. Zwykle dzieje się tak dlatego, że ludzie coraz gorzej radzą sobie z problemami, które zwykle stają się coraz większe. Nie od dziś wiadomo, że alkoholizm nie pomaga w problemach, wręcz funduje nam kolejne, jednak w najgorszych chwilach rzadko się o tym myśli, gdyż w tym momencie bardziej chcemy o nich zapomnieć, niż je rozwiązać. Te i inne problemy opisane są na stronie kliniki leczenia alkoholizmu http://leczyc.pl/

Czy istnieje leczenie farmakologiczne?

Jest z pewnością skuteczniejsze niż terapia, ponieważ nie do wszystkich dociera, że muszą się leczyć. W takiej sytuacji zwykle stosuje się leki, które w dużej mierze powodują bardzo złe samopoczucie, pojawiające się po wypiciu alkoholu. Takim lekiem jest między innymi esperal. Nudności, zawroty głowy czy uderzenia gorąca są tak nieprzyjemne, iż po pewnym czasie każdy pijący człowiek woli ograniczać a w końcu przestać pić, żeby już więcej się tak źle nie czuć.

Jakie są leki stosowane w leczeniu alkoholizmu?

W terapii i leczeniu alkoholizmu, oprócz esperalu, istnieje kilka innych leków, które odpowiednio stosowane, są bardzo skuteczne.

Selincro – to lek wspomagający podczas leczenia. Zwykle stosuje się go w momencie, gdy pacjent zamierza się napić. Jego działanie powoduje, że alkoholik spożyje zdecydowanie mniej alkoholu, niż wypiłby bez owego preparatu.

Adepend – to lek, który wspiera osoby niepijące. On nie wywołuje niechcianych objawów, by zniechęcić do picia, tylko ma za zadanie wspierać osoby niepijące. Jego działanie polega na tym, że alkoholik nie odczuwa takiego pociągu do alkoholu.

Baklofen – to specyfik, który pomaga się rozluźnić, co przekłada się na ilość spożywanego alkoholu. Zwykle po alkoholu sięga się przy napięciu, dlatego lek ten ma za zadanie pomagać w redukcji pica.

Dodaj komentarz